Kases datu rezerves kopiju veidošana un uzglabāšana

 
Likuma prasības:

Hibrīda kases aparātam un kases sistēmai veido rezerves kopijas (turpmāk – rezerves dati). Rezerves datos iekļauj tādu informācijas kopumu, lai no tiem un Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtās reģistrētās programmatūras varētu atjaunot pilnībā darbspējīgu hibrīda kases aparātu vai kases sistēmu ar datiem, kuriem tika izveidota konkrētā rezerves kopija. Rezerves datos uzkrāto informāciju datu nesējā glabā pilnībā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.95


Rezerves datus veido šādai informācijai:
  • uzkrātajai informācijai (elektroniskajai kontrollentei, kontroles datiem, datiem par notikumiem sistēmā – audita datnēs);
  • programmatūrai, kas atbilst šo noteikumu 12.2 apakšpunktam;
  • datubāzu vai datu kopijām, kas atbilst šo noteikumu 12.2 apakšpunktā minētajai programmatūrai, un reģistrētās programmas datubāzēm un parametru datnēm
Rezerves datus uzkrātajai informācijai veido ne retāk kā vienu reizi diennaktī pēc tam, kad sagatavots dienas (perioda) finanšu Z pārskats (turpmāk – Z pārskats). Rezerves datus izveido::
  • programmatūrai vai jaunai programmatūras versijai (ja tādu uzstāda), kas atbilst šo noteikumu 12.2 apakšpunktam. Vienas nedēļas laikā pēc tās uzstādīšanas veido rezerves kopiju vienu reizi tā, lai no rezerves kopijas varētu atjaunot konkrēto programmu (un to attiecīgo versiju) darbspēju;
  • datubāzu vai datu kopijām, kas atbilst šo noteikumu 12.2 apakšpunktā minētajai programmatūrai, un reģistrētās programmas datubāzēm un parametru datnēm atbilstoši lietotāja noteiktajai kārtībai, bet ne retāk kā reizi trīs mēnešos.
Rezerves datus glabā:
  • trīs gadus;
  • ārpus kases aparāta, hibrīda kases aparāta vai kases sistēmas Latvijas teritorijā izvietotajos energoneatkarīgajos datu nesējos, tai skaitā datu centru serveros (energoatkarīgos datu nesējos) Latvijas teritorijā.

Lai kases sistēmas atbilstu Ministru kabineta noteikumiem "Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām" esam izveidojuši speciālu programmatūras risinājumu un datu centru, kases rezerves datu glabāšanai.

24/7 Servisa dienests

Mēs darām visu, lai mūsu klienti būtu apmierināti. Servisa nodaļa nodrošina nepārtrauktu servisu 7 dienas nedēļā. Atbilstoši klientu vajadzības esam izveidojuši servisa dienestu un autoparku, lai nodrošinātu operatīvu servisu visā Latvijas teritorijā.

Vairāk

Tirgotāju drošībai

Mēs ievērojam stingru konfidencialitātes un klientu datu drošības politiku - Jūsu biznesa idejas tiks realizētas tikai Jums!

Vēlaties uzzināt vairāk par rezerves datu glabāšanu?


Lai uzzinātu vairāk par izmantoto tehnoloģiju, risinājuma ieviešanu Jūsu tirdzniecības vietās un izmaksām.

Lai sniegtu Jums labāko tiešsaistes pakalpojumu mūsu mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Lietojot mūsu majas lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu (cookies) lietošanai.